K L U B M E S T E R S K A B   2 0 1 9
DER ER LUKKET FOR TILMELDNINGER
 

Lørdag den 23. marts 2019 i Vollsmose Svømmehal. 
Vollsmose Alle 18 B, 5240 Odense NØ

Svømning
Der vil være opvarmning fra kl. 10.00 og stævnestart kl. 10.30.
adgang til omklædning fra kl. 09.15

Løb 1 og 2 - 25m Fri
Fortrinsvis for svømmeskolens yngste svømmere.

Der må svømmes med bælte eller luffer. 
Usikre svømmere kan få hjælp/støtte i vandet af en træner.

Alle deltagere i 25m løb modtager en erindringsmedalje.
Umiddelbart efter løb 1 og 2 er svømmet færdigt.

Deltager man i 25m løb må man IKKE deltage i andre løb.
Svømmere i konkurrenceafdelingen må ikke deltage i 25m løb.

 

Svømmerne er inddelt i forskellige årgangsgrupper.
De tre bedste piger og drenge i hver årgangsgruppe vil få medalje.

Løb 3-10 - 50m løb

Piger                                            Drenge            
Gruppe 1:   2004 og ældre            2003 og ældre           
Gruppe 2:   2005                          2004
Gruppe 3:   2006                          2005
Gruppe 4:   2007                          2006
Gruppe 5:   2008                          2007
Gruppe 6:   2009                          2008
Gruppe 7:   2010 og yngre            2009 og yngre
 
Løb 11-20 - 100m løb 

Piger                                            Drenge            
Gruppe 1:   2004 og ældre             2003 og ældre           
Gruppe 2:   2005, 2006                  2004, 2005
Gruppe 3:   2007 og yngre             2006 og yngre

Der er tilmeldingsgrænse på maks 3 løb pr deltager i løb 3-20.
Forældreholdkap er ikke inkluderet i de 3 løb.

Du kan se her, hvilke løb der kan svømmes.
Du aftaler med din træner, hvilke løb du skal svømme.

Løb 21 -  2x25 m Mix Forældre/barn holdkap
Stil op med dit konkurrence-svømmebarn i en dyst mod andre forældre og deres børn. Du må svømme hvad du vil og bliver ikke disket i dette løb.
Selvfølgelig er der medalje til de 3 bedste.
(Gælder KUN svømmere på minitalent, talent, årgang 2 og årgang 1)
 
Løb    Disciplin
1 – 2    25 m. Fri           (damer/herrer)
3 - 4    50 m. Bryst       (damer/herrer)
5 – 6    50 m. Ryg         (damer/herrer)
7 – 8    50 m. Butterfly  (damer/herrer)
9 - 10    50 m. Fri           (damer/herrer)
11 - 12  100 m. Medley     (damer/herrer)
13 - 14  100 m. Fri            (damer/herrer)
15 – 16  100 m. Bryst        (damer/herrer)
17 - 18  100 m. Ryg          (damer/herrer)
19 - 20  100 m. Butterfly    (damer/herrer)
          21   2x25 m. mix Forældre/svømmer holdkap

Diverse Information:
Vær opmærksom på at selve programmet først vil være tilgængeligt på dagen.
Dette program vil blive solgt i hallen af konkurrence svømerne

Afbud:
Hvis du bliver forhindret i at svømme,
Kan du give besked her.



 

Kontaktperson: *
Adresse:  
Adresse2:  
Telefon:  
E-mail: *
Besked:   *
Anti-Spam Code:

*  Skal udfyldes
Svømmeklubben FREM Odense | Stadionvej 50 A | 5200 Odense V | Tlf.: +45 66159455 | administrator@frem-odense.dk