Resultat Total - Officiel
Stævne navn: Klubmesterskab FREM
Stævne by: Odense, Vollsmose
Arrangør: FREM
Overdommer: Peter Olesen
Stævneleder: Stine Hartmann

Løb 1, 25m Fri Damer Svømmeskole, Finaler

 

Plac

Navn

Født

Klub

Opnået

1

Laura Mygind

2009

Frem Odense

23.89

2

Sine Arican

2009

Frem Odense

27.37

3

Dagmar Bannebjerg

2009

Frem Odense

27.75

4

Kaya Fonvig

2010

Frem Odense

28.02

5

Vilma Reinholdt

2010

Frem Odense

28.60

6

Mia Enevold Pedersen

2010

Frem Odense

28.95

7

Josefine Pedersen  

2010

Frem Odense

29.15

8

Ida Bajric

2009

Frem Odense

30.90

9

Vera Luna Alstrup-Lopez

2011

Frem Odense

30.92

10

Sofia Greig

2011

Frem Odense

31.35

11

Melanie Christensen

2008

Frem Odense

32.31

12

Sofie Rasmussen

2012

Frem Odense

36.47

13

Margrethe Malling

2012

Frem Odense

36.90

14

Josefine Kristensen

2010

Frem Odense

37.25

14

Mille Østergaard

2010

Frem Odense

37.25

14

Sara Adawi  

2009

Frem Odense

37.25

17

Ronja Malling

2010

Frem Odense

42.13

18

Anna Kjærhus

2010

Frem Odense

44.47

19

Esila Arican

2012

Frem Odense

44.96

20

Asta Tofte

2010

Frem Odense

46.33

21

Lily Nguyen

2010

Frem Odense

46.47

22

Elma Fatic

2012

Frem Odense

47.50

23

Selma Fonvig

2008

Frem Odense

49.18

24

Emma Rasmussen

2011

Frem Odense

50.05

25

Madeleine Nørby

2012

Frem Odense

56.48

26

Suzan Alhassan

2011

Frem Odense

57.97

27

Dilem Kocak

2009

Frem Odense

58.13

28

Liva Tastesen

2012

Frem Odense

1:00.54

29

Olivia Rix

2011

Frem Odense

1:09.98

30

Indigo Zinck-Jørgensen

2013

Frem Odense

1:15.59

31

Lamija Kljuco

2011

Frem Odense

1:24.55

 

Løb 2, 25m Fri Herrer Svømmeskol, Finaler

 

Plac

Navn

Født

Klub

Opnået

1

Valdemar Osei

2009

Frem Odense

28.99

2

Bertram Carlberg

2008

Frem Odense

29.10

3

Magnus Skifter

2009

Frem Odense

29.63

4

Villads Neto

2010

Frem Odense

30.14

5

Jacob Lauritsen

2008

Frem Odense

32.01

6

Jonathan Lund

2009

Frem Odense

32.21

7

Dean Dehdar

2009

Frem Odense

32.47

8

Kasper Klicman

2010

Frem Odense

32.58

9

Tristan Hemmingsen

2010

Frem Odense

32.80

10

Noah Tastesen

2010

Frem Odense

32.83

11

Magnus Petersen

2010

Frem Odense

33.74

12

Johannes Kristensen

2011

Frem Odense

34.00

13

Sebastian Greig

2008

Frem Odense

35.96

14

Peter Borbjerg

2009

Frem Odense

36.89

15

Milad Fahim

2011

Frem Odense

37.34

16

Noah Bossen

2009

Frem Odense

37.94

17

Samuel Simonsen

2010

Frem Odense

38.49

18

Tony Vangsgård

2009

Frem Odense

38.84

19

Arian Amiri 2011

2011

Frem Odense

42.13

20

Alfred Svenningsen

2012

Frem Odense

44.60

21

Nikolaj Hansen

2011

Frem Odense

48.91

22

Magnus Kiel

2011

Frem Odense

56.11

23

Sven Korsholm

2012

Frem Odense

58.16

24

Adam Rasmussen

2014

Frem Odense

1:38.05

 

Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler

 

Plac

Navn

Født

Klub

Opnået

1

Vivi Nguyen

2001

Frem Odense

39.73

2

Julie Nguyen

2004

Frem Odense

40.66

3

Jenni Nguyen

2004

Frem Odense

41.11

4

Marie Hartmann Johansen

2007

Frem Odense

46.17

5

Anna Mathilde Kruse

2006

Frem Odense

46.99

6

Ghezal Fahim

2005

Frem Odense

51.63

7

Luna Tanggaard

2006

Frem Odense

57.00

8

Nanna Rasmussen

2006

Frem Odense

1:06.40

9

Sille Nisted Petersen

2009

Frem Odense

1:08.44

10

Alma Hellelund

2009

Frem Odense

1:12.89

11

Mille Strømkjær

2009

Frem Odense

1:14.09

12

Lærke Nielsen

2009

Frem Odense

1:16.80

13

Clara Nørrelund Lindgreen

2010

Frem Odense

1:19.67

14

Amina Kljuco

2006

Frem Odense

1:45.40

 

Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler

 

Plac

Navn

Født

Klub

Opnået

1

Christoffer Mejdal

2005

Frem Odense

37.54

2

Josef Assing Hvidt

2006

Frem Odense

43.33

3

Malthe Bak Wallentin

2008

Frem Odense

46.52

4

Mathias Højsgaard Hansen

2007

Frem Odense

51.23

5

Malthe Petersen

2008

Frem Odense

54.80

6

Emil Bossen

2005

Frem Odense

57.95

7

Daniel Stærdahl Andersen

2009

Frem Odense

1:04.84

8

Amine Djebara

2008

Frem Odense

1:07.85

-

Emil Eibe Jensen

2007

Frem Odense

DSQ

-

Neset Demiral

2009

Frem Odense

DSQ

-

Peter Assing Hvidt

2008

Frem Odense

DSQ

 

Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler

 

Plac

Navn

Født

Klub

Opnået

1

Anna Mathilde Kruse

2006

Frem Odense

41.60

2

Victoria Juul Larsen

2006

Frem Odense

41.97

3

Bennedikte Kaae

2006

Frem Odense

47.47

4

Meryem Ercaliskan

2007

Frem Odense

50.59

5

Ghezal Fahim

2005

Frem Odense

51.46

6

Lisa Bjergmann Jensen

2007

Frem Odense

53.10

7

Sigrid Petersen

2009

Frem Odense

1:00.01

8

Kamille Caspersen

2009

Frem Odense

1:06.27

9

Ida Elsborg Gerecki

2010

Frem Odense

1:07.06

10

Mille Strømkjær

2009

Frem Odense

1:12.67

11

Belma Fatic

2009

Frem Odense

1:17.66

12

Amina Kljuco

2006

Frem Odense

1:23.93

-

Clara Nørrelund Lindgreen

2010

Frem Odense

DSQ

 

Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler

 

Plac

Navn

Født

Klub

Opnået

1

Kristoffer S. Haue

2006

Frem Odense

45.13

2

Malthe Petersen

2008

Frem Odense

48.39

3

Peter Assing Hvidt

2008

Frem Odense

49.01

4

Magnus Jeppesen

2008

Frem Odense

49.30

5

Asbjørn Skovmand

2007

Frem Odense

50.23

6

Marcus Rollmann

2008

Frem Odense

50.45

7

Viktor Hjortkær Wintervad

2008

Frem Odense

53.09

8

Neset Demiral

2009

Frem Odense

54.43

9

Daniel Stærdahl Andersen

2009

Frem Odense

55.32

10

Almin Fatic

2006

Frem Odense

58.35

-

Emil Borup

2008

Frem Odense

DSQ

 

Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler

 

Plac

Navn

Født

Klub

Opnået

1

Mathilde Aagaard Hansen

1999

Frem Odense

33.92

2

Liva Vangsgaard

2006

Frem Odense

36.38

3

Liv Persson

2001

Frem Odense

39.80

4

Monica Munkbjerg

2006

Frem Odense

39.85

5

Lisa Lindgren Jeppesen

2005

Frem Odense

40.10

6

Helena Bett Andersen

2007

Frem Odense

44.18

7

Frederikke Wood

2007

Frem Odense

46.28

8

Lisa Bjergmann Jensen

2007

Frem Odense

55.42

 

Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler

 

Plac

Navn

Født

Klub

Opnået

1

Frederik Lorenzen

1996

Frem Odense

28.02

2

Sebastian Emil F. Klicman

2005

Frem Odense

28.72

3

Anders Hammam Saayda

2006

Frem Odense

37.84

4

Conrad Elsborg Gorecki

2008

Frem Odense

54.50

5

Christian Lind Pedersen

2007

Frem Odense

56.26

6

Asbjørn Skovmand

2007

Frem Odense

57.79

7

Emil Eibe Jensen

2007

Frem Odense

1:18.62

-

Malthe Petersen

2008

Frem Odense

DSQ

 

Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler

 

Plac

Navn

Født

Klub

Opnået

1

Jenni Nguyen

2004

Frem Odense

30.13

2

Nikoline Kaae

2005

Frem Odense

30.51

3

Vivi Nguyen

2001

Frem Odense

33.25

4

Vigga Londero

2006

Frem Odense

33.33

5

Victoria Juul Larsen

2006

Frem Odense

33.69

6

Lisa Lindgren Jeppesen

2005

Frem Odense

33.88

7

Sava Mathilde Simonsen

2008

Frem Odense

34.84

8

Bennedikte Kaae

2006

Frem Odense

36.69

9

Marie Hartmann Johansen

2007

Frem Odense

37.16

9

Monica Munkbjerg

2006

Frem Odense

37.16

11

Ghezal Fahim

2005

Frem Odense

40.22

12

Meryem Ercaliskan

2007

Frem Odense

41.12

13

Elvira Køstner Kristensen

2008

Frem Odense

42.15

14

Frederikke Wood

2007

Frem Odense

44.19

15

Alberte Steen Pedersen

2006

Frem Odense

44.40

16

Frederikke Lindharth

2007

Frem Odense

46.52

17

Maja Kjær

2007

Frem Odense

47.35

18

Freja Klein

2008

Frem Odense

49.49

19

Kamille Caspersen

2009

Frem Odense

52.27

20

Sigrid Petersen

2009

Frem Odense

54.80

21

Nanna Rasmussen

2006

Frem Odense

58.06

22

Abigail Nielsen

2007

Frem Odense

58.19

23

Mille Strømkjær

2009

Frem Odense

58.66

24

Lærke Nielsen

2009

Frem Odense

58.98

25

Josephine Sækmose

2009

Frem Odense

59.56

26

Ida Elsborg Gerecki

2010

Frem Odense

1:01.95

27

Sille Nisted Petersen

2009

Frem Odense

1:04.15

28

Clara Nørrelund Lindgreen

2010

Frem Odense

1:09.13

29

Fatma Chatle

2007

Frem Odense

1:12.15

30

Zeinab Chatle

2007

Frem Odense

1:29.38

-

Trine Larsen

2009

Frem Odense

DSQ

 

Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler

 

Plac

Navn

Født

Klub

Opnået

1

Frederik Lorenzen

1996

Frem Odense

25.84

2

Sebastian Emil F. Klicman

2005

Frem Odense

27.22

3

Josef Assing Hvidt

2006

Frem Odense

33.11

4

Harald Heyde Engvad

2007

Frem Odense

33.36

5

Anders Hammam Saayda

2006

Frem Odense

34.81

6

Peter Assing Hvidt 2008

2008

Frem Odense

38.61

7

Mathias Højsgaard Hansen

2007

Frem Odense

41.47

8

Viktor Hjortkær Wintervad

2008

Frem Odense

42.86

9

Marcus Rollmann

2008

Frem Odense

43.75

10

Asbjørn Skovmand

2007

Frem Odense

44.66

11

Emil Bossen

2005

Frem Odense

44.97

12

Almin Fatic

2006

Frem Odense

46.18

13

Amine Djebara

2008

Frem Odense

48.00

14

Emil Borup

2008

Frem Odense

48.08

15

Neset Demiral

2009

Frem Odense

48.30

16

Daniel Stærdahl Andersen

2009

Frem Odense

58.00

17

Eskild Korsholm

2009

Frem Odense

1:02.68

-

Abdelrahman Doudar

2005

Frem Odense

DSQ

-

Emil Eibe Jensen

2007

Frem Odense

DSQ

 

Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler

 

Plac

Navn

Født

Klub

50 m

Opnået

1

Nikoline Kaae

2005

Frem Odense

38.47

1:20.07

2

Helena Bett Andersen

2007

Frem Odense

44.90

1:35.82

3

Kim Hanh Vu

2004

Frem Odense

48.96

1:39.28

4

Maya K. Alstrup-Lopez

2007

Frem Odense

49.91

1:45.63

5

Elvira Køstner Kristensen

2008

Frem Odense

56.76

1:55.89

 

Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler

 

Plac

Navn

Født

Klub

50 m

Opnået

1

Oliver Londero

2004

Frem Odense

35.91

1:16.67

2

Christoffer Mejdal

2005

Frem Odense

37.47

1:17.81

3

Josef Assing Hvidt

2006

Frem Odense

38.58

1:22.55

4

Abdelrahman Doudar

2005

Frem Odense

39.05

1:23.07

5

Thor Nymark Pedersen

2006

Frem Odense

41.79

1:31.77

6

Conrad Elsborg Gorecki

2008

Frem Odense

54.10

2:01.26

-

Johannes Erik Geisler

2006

Frem Odense

 

DSQ

-

Kristoffer S. Haue

2006

Frem Odense

 

DSQ

 

Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler

 

Plac

Navn

Født

Klub

50 m

Opnået

1

Jenni Nguyen

2004

Frem Odense

33.05

1:08.44

2

Nikoline Kaae

2005

Frem Odense

34.50

1:11.88

3

Julie Nguyen

2004

Frem Odense

34.95

1:12.28

4

Liva Vangsgaard

2006

Frem Odense

35.11

1:12.63

5

Victoria Juul Larsen

2006

Frem Odense

35.97

1:13.67

6

Sava Mathilde Simonsen

2008

Frem Odense

37.41

1:18.25

7

Monica Munkbjerg

2006

Frem Odense

39.33

1:23.94

8

Bennedikte Kaae

2006

Frem Odense

42.87

1:28.06

9

Kim Hanh Vu

2004

Frem Odense

42.90

1:30.33

10

Maya K. Alstrup-Lopez

2007

Frem Odense

44.54

1:33.19

11

Meryem Ercaliskan

2007

Frem Odense

 

1:37.49

12

Amalie Jørgensen

2010

Frem Odense

46.49

1:40.27

13

Luna Tanggaard

2006

Frem Odense

54.00

2:06.16

 

Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler

 

Plac

Navn

Født

Klub

50 m

Opnået

1

Frederik Lorenzen

1996

Frem Odense

27.75

58.83

2

Oliver Londero

2004

Frem Odense

32.65

1:08.56

3

Abdelrahman Doudar

2005

Frem Odense

34.91

1:13.51

4

Harald Heyde Engvad

2007

Frem Odense

36.30

1:14.82

5

Johannes Erik Geisler

2006

Frem Odense

37.55

1:18.35

6

Anders Hammam Saayda

2006

Frem Odense

37.23

1:20.76

7

Malthe Bak Wallentin

2008

Frem Odense

39.54

1:22.35

8

Kristoffer S. Haue

2006

Frem Odense

41.02

1:26.74

9

Christian Lind Pedersen

2007

Frem Odense

42.43

1:31.45

10

Conrad Elsborg Gorecki

2008

Frem Odense

47.17

1:37.06

11

Magnus Jeppesen

2008

Frem Odense

45.74

1:38.97

12

Oliver Jørgensen

2008

Frem Odense

46.43

1:41.06

13

Marcus Rollmann

2008

Frem Odense

45.96

1:41.38

14

Almin Fatic

2006

Frem Odense

 

2:02.37

 

Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler

 

Plac

Navn

Født

Klub

50 m

Opnået

1

Julie Nguyen

2004

Frem Odense

43.26

1:31.42

2

Kim Hanh Vu

2004

Frem Odense

47.83

1:43.09

3

Marie Hartmann Johansen

2007

Frem Odense

48.46

1:47.65

4

Elvira Køstner Kristensen

2008

Frem Odense

52.68

1:53.97

5

Amalie Jørgensen

2010

Frem Odense

1:01.53

2:09.05

 

- Luna Tanggaard

2006

Frem Odense

 

DSQ

 

Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler

 

Plac

Navn

Født

Klub

50 m

Opnået

1

Christoffer Mejdal

2005

Frem Odense

40.13

1:23.65

2

Oliver Londero

2004

Frem Odense

41.31

1:27.38

3

Malthe Bak Wallentin

2008

Frem Odense

49.70

1:43.99

4

Thor Nymark Pedersen

2006

Frem Odense

49.90

1:45.63

5

Christian Lind Pedersen

2007

Frem Odense

52.39

1:51.56

6

Mathias Højsgaard Hansen

2007

Frem Odense

53.69

1:52.32

7

Johannes Erik Geisler

2006

Frem Odense

57.92

2:01.32

8

Sylvester Neto

2007

Frem Odense

58.96

2:04.08

9

Magnus Jeppesen

2008

Frem Odense

58.90

2:04.97

-

Oliver Jørgensen

2008

Frem Odense

 

DSQ

 

Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler

 

Plac

Navn

Født

Klub

50 m

Opnået

1

Anna Mathilde Kruse

2006

Frem Odense

44.06

1:28.00

2

Lisa Lindgren Jeppesen

2005

Frem Odense

 

1:29.62

3

Sava Mathilde Simonsen

2008

Frem Odense

 

1:30.75

4

Helena Bett Andersen

2007

Frem Odense

45.66

1:32.53

5

Amalie Jørgensen

2010

Frem Odense

58.55

1:58.02

-

Lisa Bjergmann Jensen

2007

Frem Odense

 

DSQ

 

Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler

 

Plac

Navn

Født

Klub

50 m

Opnået

1

Sylvester Neto

2007

Frem Odense

50.42

1:39.33

2

Thor Nymark Pedersen

2006

Frem Odense

50.60

1:42.96

3

Oliver Jørgensen

2008

Frem Odense

54.00

1:52.95

 

Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler

 

Plac

Navn

Født

Klub

50 m

Opnået

1

Liva Vangsgaard

2006

Frem Odense

40.01

1:26.56

2

Vigga Londero

2006

Frem Odense

46.86

1:44.50

3

Maya K. Alstrup-Lopez

2007

Frem Odense

49.05

1:47.94

 

Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler

 

Plac

Navn

Født

Klub

50 m

Opnået

1

Harald Heyde Engvad

2007

Frem Odense

43.18

1:30.67

2

Sylvester Neto

2007

Frem Odense

50.79

1:51.57

 

Løb 21, 2X25m Frisvømning Mix, Finaler

 

Plac

Navn

Født

Klub

Opnået

1

Marie Hartmann Johansen

2007

Frem Odense

30.30

2

Andrea Høi Rasmussen

2007

Frem Odense

30.81

3

Harald Heyde Engvad

2007

Frem Odense

31.08

4

Oliver Londero

2004

Frem Odense

32.13

5

Bennedikte Kaae

2006

Frem Odense

32.77

5

Liva Vangsgaard

2006

Frem Odense

32.77

7

Nikoline Kaae

2005

Frem Odense

33.38

8

Sava Mathilde Simonsen

2008

Frem Odense

33.45

8

Thor Nymark Pedersen

2006

Frem Odense

33.45

10

Asbjørn Skovmand

2007

Frem Odense

33.51

11

Kristoffer S. Haue

2006

Frem Odense

34.81

12

Frederikke Lindharth

2007

Frem Odense

37.15

13

Maja Kjær

2007

Frem Odense

37.53

14

Johannes Erik Geisler

2006

Frem Odense

37.59

15

Emil Borup

2008

Frem Odense

40.62

16

Sille Nisted Petersen

2009

Frem Odense

50.75

Svømmeklubben FREM Odense | Stadionvej 50 A | 5200 Odense V | Tlf.: +45 66159455 | administrator@frem-odense.dk